COSMOS Dizisinin 2. Sezonundan İlk Fragman Geldi!

Daha önceleri Ocak ayında web sitemizde sizlere ulaştırdığımız ilk haberlerden biri Neil DeGrasse Tyson’un COSMOS dizisinin 2. sezonunun yolda olması ile alakalıydı. Bugün dizinin 2. sezonunun ilk fragmanı yayınlandı.

 

ilgili haber: 

Neil deGrasse Tyson COSMOS Dizisinin 2. Sezonunun yolda olduğunu açıkladı

Dizinin 2. sezonunun ilk fragmanı bu hafta dizinin yapımcılığını üstlenen FOX tarafından bizlerle paylaşıldı. Daha önceleri ilk defa Carl Sagan tarafından yönetilen dizinin yıllar içerisinde bu kadar gelişmesi ve günümüzde Neil DeGrasse Tyson’un sunması hepimiz için umut verici bir olay oldu (Yine de 2006 yılında Plüton’u gezegenlikten çıkarmak için Uluslararası Astronomi Birliğinde yaptığın çalışmaları unutmayacağız).

Dizinin fragmanından da anlayabileceğimiz üzere bu sezonda Tyson bizlere sadece makro evren ile ilgili bilgiler vermek yarine mikro evrene de geçiş yapıyor ve bilim ve teknoloji gibi daha genel konuları ele alıyor. Yani sadece bilimin astronomi dalını ele alıp ufkumuzu açmaktansa diğer bilim dalları ile de bizlere bir şeyler katmaya çalışıyor. Yeni sezondan beklenti gerçekten çok fazla. Gelen yorumlar zaten geçen sezonda olduğu gibi şimdiden iyi, Umarız Tyson bizlere yeni şeyler katmaya ve ufkumuzu hocası Carl Sagan’ın yaptığı gibi o da açar. Yeni sezonu sabırsızlıkla bekleyeceğiz.

 

İçeriğimizi beğendiyseniz bu haberi arkadaşlarınızla paylaşabilir ve bizlere destek olabilir, diğer içeriklerimizden haberdar olmak için bizi  İnstagramTwittter ve Faceboook üzerinden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir