Uzay İle İlgilenenler İçin 10 Kitap Önerisi

Uzay ve evren editörleri olarak birbirinden güzel 10 kitabı sizler için listeledik. Kitap okumayı seven sevmeyen, veya derin fizikle ilgilenen ve aynı zamanda da roman türünde örnekler okumak isteyenler için birbirinden farklı konulara ve temalara sahip 10 kitap şimdi sizlerle.

1- Stephen Hawking – Zamanın Kısa Tarihi

Kitapta Stephen Hawking sadece zamanı anlatmakla kalmayıp aynı zamanda onu 4. boyut olarak yorumlayarak birçok soruya cevap vermeye çalışıyor. Listemizin 1 numarasına eklenebilecek bir kitap.

2- Carl Sagan – Cosmos

Sadece diziyi izlemekle kalmayıp kitabını da okuyacak olan arkadaşların dizide olandan çok daha fazla şey öğreneceği kesin olan bir kitap. Carl Sagan’ın başyapıtlarından.

3- Stephen Hawking – Büyük Tasarım

Güzel olup olmadığı tartışılmayan ancak tarafsız olup olmadığı tartışılan bir kitap. Kitapta bir çok nokta eksik olmasına rağmen (örneğin insanlığın uzay alanında çalışmalar yaptığı birkaç bin yıl eksik A’dan direk D’ye atlayabilmekte) güzel bir kitap olduğu ortada.

4- Carolyn Collins Petersen – Evren 101 

SAY yayınlarının sadece evreni değil Felsefeyi (Felsefe 101) ve daha bir çok konuyu inceleyen bu kitap serisi müthiş olmakla beraber ilgi çekici de.

5- Robert A. Heinlein – Ay Zalim Bir Sevgilidir

Elon Musk’ın kitap okumayı seven kişiliğini çoğu takipçisi bilir, onun en çok tavsiye ettiği kitaplardan. Kitap uzay hakkında bilgi vermek yerine bunu kurgulayarak bizlere güzel bir ortam sunmakta.

6- Albert Einstein – Benim Gözümden Dünya 

Kitap Albert Einstein’in en çok okunan kitapları olmakla kalmayıp, bilim kültüründe en çok tavsiye edilen kitaplardan biridir.

7- Richard P. Feynman – Her Şeyin Anlamı 

Sadece 88 sayfa olduğu için oldukça akıcı. Ne zaman bittiğini anlayamayacağınız türden bir kitap.

8- Stephen Hawking – Büyük Tasarım 

Stephen Hawking’in en kısa kitabı. Kitap sadece 75 sayfa.

9- Douglas Adams – Otostopçunun Galaksi Rehberi

Çok uzun olmakla birlikte oldukça da akıcı bir kitap. Kitap Elon Musk’ın tavsiye ettiği kitaplar arasında yer almakta çocukluğunda okuduğu kendini en çok geliştiren kitaplardan biri olduğunu söylemekte.

10- Richard P. Feynman – Fizik Yasaları Üzerine

Alfa yayınlarının listemizin 1. sırasındaki “Zamanın Kısa Tarihi” kitabında olduğu gibi bir diğer önemli eserlerinden. Richard Feyman tıpkı Carl Sagan’da olduğu gibi bütün izleyici kitlesine hitap eden güzel eserler vermekte “Fizik Yasaları Üzerine” kıtabı da sizlere tavsiye edeceğimiz kitaplardan.

Kitap içeriğimizi beğendiyseniz paylaşıp bizlere destek olabilir, diğer içeriklerimizden haberdar olmak için bizi  İnstagramTwittter ve Faceboook üzerinden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir