Düz Dünyacılar Tesla Roadster’ın Fırlatmasından Sonra Hala İnanmıyorlar

Düz dünya teorisyenleri Tesla Roadster aracının mars yoluna girmesinden sonra bile dünyanın şeklinde kararlılar.

2 gün önce yapılan Falcon Heavy test uçuşundan sonra Tesla Roadster aracı bizlere canlı görüntüler göndermişti. Bu görüntülerde dünyanın küresel şekli belli olmasına rağmen düz dünya teorisyenleri halen görüşlerini savunmaktalar.

ilgili haber:

Falcon Heavy Roketi Başarıyla Fırlatıldı!

Dediğimi gibi twitter ve facebook’ta yoğun olmak üzere birçok karşıt yorum bulunmakta, lakin en kaba olanlarından biri de NASA çalışanı Umut Yıldız’a karşı twitter üzerinden yapılan bu yorumdu.

Umut Yıldız’a karşı yapılan yorum.

Üstelik sadece bunlar da değil twitter üzerinden küçük bir arama ile daha birçoğu ile karşılaşılabilir. Örneğin Roadster’ın uzaya doğru serbestçe süzülmesine sebep olan ve dünya atmosferinden ayrılırken bir koruyucu ve düzenleyici görevi güren karenaj kapaklarına yapılan “güzel stüdyo :)” yorumu gibi.

Elon Musk twitter üzerinden yayınladığı videoda SGI, yani efekt olmadığından Starman canı yayınına ait bir SpaceX’in kontrol merkezinde çektiği küçük bir video ile bahsetti.

Siz ne düşünüyorsunuz, sizce komplo teorisyenleri bir gün durdurulabilecek mi? Biz bilim var olduğu sürece karanlık taraf ile olan bu savaşımızın devam edeceğini ve yakında son bulacağını düşünüyoruz. Siz de kendi düşüncelerinizi yorum olarak belirtebilir ya da paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir