Elon Musk’ın Fırlatma Öncesi Heyecanına Ortak Olmak İster Misiniz?

Geçtiğimiz günlerde fırlatılan Falcon Heavy roketinin fırlatmasından önce ve sonrasına ait kamera arkası görüntüler ortaya çıktı.

National Geographic tarafından hazırlanan videoda Falcon Heavy fırlatmasında Elon Musk’ın yaptıkları ve verdiği tepkiler açıkça görünmekteydi. National Geographic daha önceleri de bir video hazırlamıştı:

National Geographic tarafından hazırlanan SpaceX’in karaya ilk başarılı inişini anlatan video:

Bu hafta ise fırlatılan Falcon Heavy roketinin kamera arkası görüntülerini yayınlayarak bu tarihi güne daha yakından şahitlik etmemizi sağladılar.

Falcon Heavy Fırlatma Günü Yaşananlar:

Videoda görüldüğü üzere Elon Musk’ın ettiği küfürlerden ve yüzünde oluşan o ifadelerden kendisinin ne kadar heyecanlı olduğunu anlayabiliyoruz. Ayrıca gönderilen Roadster aracının içerisinde bir de gizli bir mesaj bulunduğunu Elon Musk instagram adresi üzerinden bizlere duyurdu.

Devre kartı üzerinde “İnsanlar Tarafından Üretilmiştir” yazmakta

Space X, her ne kadar 7 yıldır bu proje üzerinde çalışıyor olsa da daha büyük projeleri de mevcut, ve şu an Falcon Heavy bile dünyanın en güçlü roketi konumuna gelmişken (NASA’nın ürettiği Saturn V roketini geçti, Roadster şu anda saatte yaklaşık 40.000 km hızla güneş sisteminde dolaşmakta) Space X in marsa ulaşmak için yaptığı BFR gibi çok daha büyük projeleri var. Bu adam ile aynı yüzyılda yaşadığımız için şanslıyız, acaba gelecek projelerde nasıl bir yol izleyecekler ve biz de o gün ne yapıyorsak 6 Şubatta olduğu gibi bırakıp izleyeceğimiz kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir