Elon Musk’ın Uzaydaki Tesla Roadsterı Şu An Nerede?

Elon Musk’ın uzaya gönderdiği Tesla Roadster arcının ve Starman’ın şu anda tam olarak nerede olduğunu öğrenmek ister misiniz?

Biliyoruz ki 6 şubatta bir ilke imza atıldı. Elon Musk 2002’de kurduğu SpaceX şirketi aracılığıyla hem yeni roketleri olan Falcon Heavy’i test etmek, hem de Roadster ve Starman’ı uzaya göndermek amacıyla fırlatmayı başarılı bir şekilde gerçekleştirdiler. ve Roadster yörüngeye girmeyi başardı.

ilgili haber:

Elon Musk’ın Fırlatma Öncesi Heyecanına Ortak Olmak İster Misiniz?

Peki nerede?

Yörüngeye girdiği doğrulandı evet ama şu an tam olarak nerede? Bu sorunun cevabına da bir web site aracılığıyla ulaşmayı başardık. Web siteye Buradan ulaşabilirsiniz.

Web site sayesinde Roadster’ın dünyadan ne kadar uzakta olduğundan tutun da mars ve ceres cüce gezegenine olan uzaklığı ve yakınlığı (yörüngeden dolayı hem uzak hem de yakın olabiliyor) görebiliyoruz. Eğer istersek de yukarıda gördüğünüz gibi yörüngenin çıktısını kaydedip paylaşabiliyoruz da.

Roadster’ın 18 Şubat 2018 (12:21) tarihli konum bilgisi

Siz ne düşünüyorsunuz? Musk’ın Teslasının yörüngeye girememe ihtimali de oldukça yüksek ve bu konu hakkındaki söylentiler de oldukça yüksek. Düşündüklerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir