Uzay ve Evren HAWKİNG Dergisi Artık Satışta!

Uzay ve Evren ekibi olarak her yıl sizler için çıkartma kararı aldığımız yıllık özel dergilerimizin 2018 yılı ilk sayısı olan HAWKİNG dergisi hazır.

Uzay ve Evren olarak herhangi bir patreon veyahut kreosus (bağış platformları) gibi bir platform açarak bağış toplamak yerine dergi çıkartma kararı aldık. Bu kararı almamızın en temel nedeni web sitemizi açık tutabilmek ve ekipman ihtiyaçlarımızı karşılamak için desteğe ihtiyacımızın olması. Biz de sadece sizlerden bağış toplamak yerine aynı zamanda sizlere de bir katkıda bulunmak istediğimiz için çok küçük bir dergi üretme kararı aldık. Bu sayede bizlere destek olmak isteyen herkes hem destek olabilir hem de daha fazla bilgi edinebilecekleri bir dergiye sahip olabilir.

Dergide Neler Var?

Bu yılki dergimizin konu başlıkları dergi sayfalarından yaptığımız alıntıyla aşağıdaki gibidir:

Dergiden Elde Edilen Para Sadece Bizler İçin Kullanılmayacak!

Aynı zamanda yıl sonunda toplanan paranın bir kısmı köy okullarına bilimsel ekipman alma amacı ile kullanılacak ve bizzat Uzay ve Evren ekibi olarak sunumlara gideceğiz (Bunu dergiden herhangi bir para kazanmasak da zaten yapacağız, sadece ne kadar çabuk ekipman eksiğimizi tamamlarsak bu eksiğimizi de o kadar çabuk kapatırız).

Peki Nasıl Satın Alınır?

Dergi Elektronik Fiziksel olarak 2 şekilde bulunuyor. Biz de sizler için 2 paket hazırlamaya karar verdik:

 

Fiziksel derginin dezavantajları:

 • Pahalı
 • Maalesef herhangi bir kargo şirketi ile anlaşamadığımızdan dolayı satın alırsanız yaklaşık 6 TL lik ek kargo ücretini kargoda ödemeniz gerekmektedir. (Bizim dergiden elde ettiğimiz kar sadece 4 Türk Lirası.
 • Bizlere elektronik dergiden alarak 1 TL daha da fazla destek olarak kendinizi 10 TL ve kargo ücreti vermekten kurtarabilirsiniz.

Avantajları:

 • Her yıl çıkartacağımız için mükemmel bir koleksiyon biriktirmeye başlayabilirsiniz.
 • A4 boyutunda kalın kağıt baskılı olduğundan dolayı sağlam bir yapıdadır.

Elektronik derginin avantajları:

 • Kolay saklanabilir .
 • Paylaşıma açık olarak size özel bir kaybolabilir link ile gönderilir.
 • Kargo bekleme süreniz olmaz.
 • İstediğiniz zaman her yerde açıp okuyabilirsiniz. (tabi şarjınız bitmezse 🙂 )
 • Üzerine kahve dökülme korkunuz olmaz 🙂

Dezavantajları:

 • Fiziksel değil, koleksiyon yapamazsınız.

Ödemeyi Nereden Yapıyorum Diyorsanız:

Hem İninal kart kullanan genç arkadaşlarımız için, hem de banka hesabı olan arkadaşlar için havale yöntemiyle ödemeleri alıyoruz. Bizlerle instagram adresimiz üzerinden (@uzayveevrencom) iletişime geçerek dergimizi satın alabilirsiniz. Bu sayede hem sizin kart bilgilerinizi almıyoruz hem de instagram üzerinden merak ettiğiniz diğer sorulara da cevap verebilmekteyiz. İnstagram adresimize BURADAN ulaşabilirsiniz

Dergimizi satın alarak bizlere ve daha birçok astronomi çalışmalarına destek olan arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir