Uzay ve Evren Artık Yeniden Sizlerle

Yaklaşık bir buçuk yıllık sessizliğin ve yaşadığımız birçok teknik sıkıntının ardından artık web sitemize geri döndük ve sizlere güzel içerikler sunmak için burada olacağız.

Yayın araçlarımızın başına gelen arızalardan ve hayatımızdaki iyi/kötü birçok değişim sebebiyle 2019 yılı temmuz ayında aranızdan geçici bir süre ayrılmak zorunda kalmıştık. Sosyal medya hesaplarımızda zaten 4 aydır amatör bir şekilde de olsa paylaşımlar yapmaktaydık. Ancak 2020 ocak ayı itibariyle hem sosyal medya adreslerimizde hem de web sitemizde tamamen sizlere içerik sunmak için burada olacağız. Sizler için birçok güzel şey yaptık, bunların birkaçı şu şekilde.

1- Sosyal Medya Tasarım Değişiklikleri

Sosyal medyada (özellikle instargamda) yaptığımız yenilikleri bir sunum haline getirdik ve kaydırmalı post olarak paylaştık. Aşağıdan iki sunuma da bakabilirsiniz. Tasarımlarımız tamamen değişti ve yeni haliyle instagramda içerik sunmaya başladık bile.

Kare Postlarımızın yeni tasarımı
Yenilenen hikaye bildirimleri

Sunumların tam haline aşağıdaki instagram linklerinden ulaşabilir veya buraya tıklayarak instagram hesabımıza ulaşabilirsiniz.

 

2- Web Yenilikleri

İçerik skalamızın genel olarak uzay ve uzay teknolojileri konuları hakkında olduğundan pek deniş değildi. Artık aramıza katılan yeni yazarlar ile günbegün sizlere bilimin ve teknolojinin her alanında içerikler sunmaya çalışacağız.

Sitemizde yapılan binlerce spam yorum nedeniyle içeriklerimizin altına yapılıp da spam yorumlar arasında kalıp yayınlayamadığımız tonlarca güzel yorum ve yapılmayan site sertifikasyonları gibi sorunlarımız vardı. Bunların da çözüldüğünü sizlere bildirmek isteriz. Sitemizde güvenle içerikler okuyup düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

3- Yeni Yazar Kadrosu

Sizlere sunmak istediğimiz en büyük yenilik bu çünkü sizlere en çok şeyi ancak böyle katabileceğimizi düşünüyoruz. Astronomlardan doktor ve nörolog adaylarına kadar birçok farklı disiplinden yeni topluluk üyesi edindik ve güzel bir birliktelik oluşturduk ve oluşturmaya da devam ediyoruz.

4- Peki Şimdi Ne Olacak

Bahsettiğimiz yeniliklerin de devamı gelecek elbette. Artık aktif olarak birçok yeni dost ile beraber sizlere içerik sunmaya çalışacağız. Ancak bunlardan en önce sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Mevcut popülist bilim gönderilerinden hep uzak kalmamızdan ve sayfada devamlılığı birçok sebepten dolayı getiremediğimiz için mevcut sosyal gücümüz bilim yayıncılığını devam ettirebilmemiz için çok az. Bizlere verebileceğiniz en küçük sosyal destek bizlere çok yardımcı olacaktır.

Gelecekte de topluluk olarak yaptığımız bu yeniliklerin devamı sizlerin desteği ile getirmeyi amaçlıyor ve hepinize bol bilimli günler diliyoruz. Mevcut içerik akışı ve yeni web site yazıları en yakın zamanda siteye eklenmeye başlayacaktır.

Bilimle kalın.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir